Kłopoty ze wzwodem nie zawsze muszą wynikać z poważnej choroby, czy też ze stresującego trybu życia. Winowajcą problemów z utrzymaniem wzwodu jest także niewłaściwa dieta. Wpływa ona na kondycję całego organizmu, warto więc wiedzieć, jakie produkty wpływają niekorzystnie na potencję, by zweryfikować, czy przypadkiem nie zbyt często goszczą one na Twoim talerzu. Dieta nie wyleczy nikogo z impotencji, która jest poważną chorobą, wymagającą kontaktu z fachowcem. Pomoże jednak osobom, które chcą cieszyć się wyższym libido i zapobiegać problemom łóżkowym, wynikającym z kłopotów z osiągnięciem lub utrzymaniem erekcji.

Unikaj niezdrowych tłuszczy typu trans

Niekorzystnie wpływają one na układ krwionośny, więc również na jakość ukrwienia męskich narządów płciowych. Zdrowa dieta dla mężczyzny wpłynie pozytywnie na jakość nasienia, a także na zdolności utrzymywania wzwodu i na libido. Jeśli lubisz słodycze, to jeśli nie chcesz ich całkiem wyeliminować z diety, przynajmniej zacznij je ograniczać. Możesz to robić stopniowo, by przyzwyczaić organizm do nowego nawyku, a nie zafundować mu szoku.

Sól, używki zakazane

Mężczyznom, którym zależy na utrzymaniu libido i zdrowej potencji, dietetycy odradzają także nadmierne spożywanie soli. Używki, takie jak papierosy i alkohol, także powinny odejść w zapomnienie, gdyż niekorzystnie wpływają na układ oddechowy i krążeniowy, co osłabia wydolność. Alkohol może obniżać także poziom testosteronu we krwi, a przecież odpowiednia ilość tego hormonu jest konieczna do tego, by cieszyć się udanym życiem seksualnym.